Tuesday, August 23, 2005

tryin' to make a dollar out of 15 cent

Cheerios, bitches!

39 cents.

That truly IS crazy crazy crazy.



Blogger Giao said...

Dang, cheap! Is that compensation for the incredible cost of housing?!

Tuesday, August 23, 2005 11:40:00 AM  
Blogger justJENN said...

Yep. The house down the street...2200sq.ft. - $850,000. And you have to SHARE a lot.

But you can buy Cheerios for 39 cents.

Tuesday, August 23, 2005 12:08:00 PM  
Anonymous c.beans said...

I bought hockey-boy some natto for 88 cents for a 3 pak...that comes to 29 cents each. but it's natto - I'd take cherrios for 39 cents.

I got ralphs apple juice for 59 cents! I think I'm back into coupon addiction.

Tuesday, August 23, 2005 1:24:00 PM  
Blogger Will said...

Holy crap, where is that? Nice shoes by the way.

Tuesday, August 23, 2005 10:20:00 PM  
Anonymous Neil said...

Darn! Why am I so stupid. I just went to Albertson's! Am I such a sucker for those annoying Patricia Heaton commercials...?

Wednesday, August 24, 2005 3:59:00 AM  
Blogger Rokes said...

See, that's why I miss living in L.A. When Cheerios go on sale here, they're $3.00 a box! Ugh.

Wednesday, August 24, 2005 9:27:00 PM  

Post a Comment

<< Home